Як лікувати запалені мигдалики

Для успішного лікування миндалин протягом 3-5 днів 5 разів на день виконуйте по черзі одні і ті ж теплові процедури – промивання мигдаликів, інгаляції, компреси, ванни для ніг, а також пийте теплі рідини. При гострому запальному процесі, що супроводжується підвищенням температури, застосовуйте для лікування мигдаликів тільки тепле питво та полоскання горла, а решту процедур починайте тільки після нормалізації температури.

Полоскання горла починайте з ранку після гігієни ротової порожнини. Для цього використовуйте теплий сольовий розчин (1 ч.л. на 0,5 л води) або розчин фурациліну (1/4 подрібненої таблетки на 0,5 л води). Вони добре очищають мигдалики від хвороботворних бактерій. Після промивання горла обов’язково випийте склянку теплого трав’яного напою – ромашки, шавлії, м’яти. Заваріть в термосі 1 ст.л. 0,5 літром окропу і через 10-15 хвилин пийте дрібними ковтками. Крім відварів трав вживайте чай з медом та лимоном, настій шипшини (пийте через соломинку), узвари із сухофруктів, журавлинні морси, тепле молоко з медом.

Для інгаляцій використовуйте відвари трав, які мають протизапальну та протимікробну дію. Це ромашка, розмарин, шавлія, евкаліпт, хвоя. Заваріть у чайнику 2 ст.л. будь-якої рослини або збирання з декількох трав 0,5 л окропу і після декількох хвилин наполягання приступайте до інгаляції. Протягом 8-10 хвилин вдихайте пар ротом з чайного носика, після чого протягом години дотримуйтесь постільного режиму, уникайте розмов та вживання будь-якої їжі чи напоїв. Через 2 години прополощіть горло трав’яним відваром, випийте тепле питво, зробіть компрес, що зігріває, і повторіть інгаляцію знову.

Для компресу приготуйте марлю або фланелеву тканину, складену в 6-8 шарів, причому щоб за формою вона була довгастою (на задньосторонню поверхню шиї), а також клейонку, вату та бинт. Змочіть тканину в теплій воді і, віджавши, прикладіть до шиї так, щоб вона покривала задню та бічні (підщелепні) частини шиї. Покрийте тканину клейонкою, потім ватою і зафіксуйте бинтом. Кожен шар компресу робіть більше за попередній. Після його накладання замотайте шию вовняною хусткою або шарфом. Залишіть на 3-4 години. Компрес особливо ефективний при сильному запаленні мигдаликів.

Для загального зміцнення організму та швидкого одужання робіть гарячі ніжні ванни перед сном (якщо немає варикозу). Крім цього приймайте подвійну дозу вітаміну С, забезпечте безперервний доступ свіжого повітря, а для його зволоження поставте в кімнаті ємність з водою.

При регулярному виконанні всіх процедур мигдалики відновлюються досить швидко. Але щоб вони були менше схильні до запалення, займайтеся профілактикою – гартуйтеся, щодня полощіть горло прохолодною водою, частіше буйте на свіжому повітрі і не уникайте фізичних навантажень.