Як лікувати рану на нозі

Колота рана стопи зазвичай не супроводжується сильною кровотечею, але це зовсім не означає, що вона загоїться без лікування. Звичайно, таке іноді відбувається, але ризик придбати ускладнення в цьому випадку дуже великий.

Якщо кровотеча все ж таки є, прикладіть до рани марлеву серветку, просочену перекисом водню. Через 10 хвилин промийте ногу холодною водою, а при сильному забрудненні мильним розчином.

Якщо всередині рани є стороннє тіло, ймовірність виникнення ускладнень різко зростає. Однак не варто намагатися витягти його самостійно занадто великий ризик занести інфекцію. За наявності підозр негайно накладіть стерильну пов’язку і зверніться до травмпункту. Також допомоги медиків потребують люди, вакциновані від правця більше 10 років тому або не вакциновані зовсім.

Після очищення рани ненадовго прикладіть кригу. Це послабить біль та усуне набряк. Якщо під рукою є марганцівка, приготуйте концентрований розчин і на якийсь час зануріть у нього ногу. За відсутності марганцівки використовуйте дуже солону воду.

Нанесіть на місце пошкодження протизапальну або антибактеріальну мазь. Добре допомагають “Неоспорин”, “Пантенол”, “Феніран” та аналогічні засоби. Дайте лікам вбратися, після чого накладіть на ногу стерильну пов’язку.

Робіть ванночки для ніг двічі на день протягом тижня. Тривалість лікування маззю та сама.

У перші кілька діб після травми нога сильно хворітиме. Якщо немає протипоказань, використовуйте знеболювальні препарати на основі ібупрофену або кеторолаку («Нурофен», «Кетанів» тощо).

При правильному лікуванні рана зазвичай гоїться за тиждень. Якщо після закінчення цього часу ви не відчули покращень, навколо місця пошкодження з’явився набряк і почервоніння, з рани виділяється гній або сукровиця, зверніться до хірурга. Можливо, потрібна антибактеріальна терапія або обробка рани в умовах медичного кабінету.